2 kolejka WLPN Junior - zima 2022

Mecze drugiej kolejki WLPN Junior - zima 2022 były bardzo zacięte, do samego końca trwała rywalizacja o punkty w ligowej tabeli.

10.00 - CF Piraci - FC Ulańce 6-4 (1-2)

SKRÓT MECZU

Jako pierwszy do bramki rywali trafił Robert Domarus z CF Piraci, który wykorzystał błąd bramkarza po wyrzucie piłki z autu. Na odpowiedź Ulańców czekaliśmy do 16 minuty, kiedy to najlepszy strzelec rozgrywek Patryk Elwardt bardzo dobrym uderzeniem doprowadził do remisu. Asystę przy tym golu miał Wojciech Weremko. Dzięki współpracy tego duetu padły jeszcze bramki w 20 i 24 minucie.

Po hat-tricku Patryka Elwardta wydawało się, że Ulańce pewnie wygrają ten mecz, Piraci jednak nie zamierzali rezygnować i w 26 minucie gola na 2-3 strzelił najmłodszy w drużynie Piratów Tymoteusz Szokal-Urikow. Dwie minuty później Wojciech Weremko strzałem z połowy boiska odbudował dwubramkową przewagę swojej drużyny.

To co się stało w ostatnich minutach spotkania wprawiło w szok nie tylko wszystkich oglądających spotkanie, ale pewnie i zawodników. Do 30 minuty drużyna Ulańców prowadziła 4:2, jednak to Piraci zaczęli strzelać jak na zawołanie.

I tak w 30' po indywidualnej akcji strzela Patryk Olewczyński, a w 32' minucie niezdecydowanie obrońcy i bramkarza po raz kolejny wykorzystuje Robert Domarus.

Remis 4-4 nikogo nie satysfakcjonował. Obie drużyny próbowały strzelić zwycięską bramkę. Udało się to drużynie Piratów. Najpierw w 36' strzelił Marcin Domarus po asyście Patryka Olewczyńskiego, a ostateczny wynik spotkania, przypieczętowując jednocześnie zwycięstwo 6-4 Piratów, ustalił w sytuacji sam na sam z bramkarzem w 39' Marcel Wika.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany świetnie dyrygujący grą obronną Piratów Olek Nurek.

Bramki :

1:0 - Robert Domarus 7’

1:1 - Patryk Elwardt 16’ (as. Wojciech Weremko)

1:2 - Patryk Elwardt 20’ (as. Wojciech Weremko)

1:3 - Patryk Elwardt 24’ (as. Wojciech Weremko)

2:3 - Tymoteusz Szokal-Urikow 26’ (as. Marcin Domarus)

2:4 - Wojciech Weremko 28’ (as. Wiktor Miks)

3:4 - Patryk Olewczyński 30’

4:4 - Robert Domarus 32’

5:4 - Marcin Domarus 36’ (as. Patryk Olewczyński)

6:4 - Marcel Wika 39’ (as. Leon Ciapa)

Składy drużyn :

CF Piraci : Leon Ciapa (kpt), Maks Jakubowski (bramkarz), Robert Domarus, Patryk Olewczyński, Franek Żełudkowski, Tymek Szokal, Olek Nurek, Marcin Domarus, Marcel Wika

FC Ulańce : Aleks Malc (bramkarz i kpt), Wojtek Weremko, Wiktor Miks, Mateusz Farkowski, Patryk Elwardt, Szymon Adamczyk, Szymon Farbotko, (nieobecni Szymon Lewandowski, Hubert Bradel, Franek Pożarowszczyk)

Gracz meczu : Olek Nurek (CF Piraci)

10.50 - AP KP Czyżyki - Polska Gurom 5-5 (3-3)

SKRÓT MECZU

Już w 2' na listę strzelów wpisał się Cyprian Buja (Polska Gurom), a minutę później ten sam zawodnik po indywidualnej akcji podwyższył wynik.

Drużyna Czyżyków nie podłamała się fatalnym początkiem i strzeliła bramkę kontaktową w 6 minucie. Jej autorem był Jakub Czyżewski, a w 11' bramkę strzelił ponownie Jakub Czyżewski i mieliśmy remis 2-2. Chwilę później kapitan Czyżyków Damian Pranszke odebrał piłkę Cyprianowi Buja i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 3-2.

Zmiana wyniku zmobilizowała drużynę Polska Gurom. Próby zmiany wyniku opłaciły się. W 18' na listę strzelców wpisał się ciężki do zatrzymania w tym meczu Cyprian Buja i pierwsza połowa skończyła się remisem 3-3.

W drugiej połowie spotkania obie drużyny chciały przechylić przebieg spotkania na swoją korzyść. Następowały ataki z jednej i drugiej strony. W 24 minucie udało się wyjść na prowadzenie drużynie Polska Gurom. Po szybkiej kontrze i asyście Cypriana Buji piłkę do siatki skierował Oskar Słowy. Minutę później będący w bardzo dobrej dyspozycji Cyprian Buja strzelił swoją czwartą bramkę.

Wydawało się, że drużyna Czyżyków nie będzie już w stanie zagrozić zespołowi Polska Gurom. Innego zdania był Damian Pranszke który strzelił dwie bramki i zapewnił swojej drużynie remis 5-5, dzięki czemu został wybrany graczem meczu, choć wybór pomiędzy Damianem a Cyprianem Bują który dla Polski Gurom strzelił 4 gole do najłatwiejszych nie należał.

Bramki :

0:1 - Cyprian Buja 2’

0:2 - Cyprian Buja 3’

1:2 - Jakub Czyżewski 6’

2:2 - Jakub Czyżewski 11’ (as. Damian Pranszke)

3:2 - Damian Pranszke 12’

3:3 - Cyprian Buja 18’ (as. Sebastian Bianga)

3:4 - Oskar Słowy 24’ (as. Cyprian Buja)

3:5 - Cyprian Buja 25’

4:5 - Damian Pranszke 33’ (as. Igor Stenka)

5:5 - Damian Pranszke

Składy drużyn

AP KP Czyżyki : Damian Pranszke (kpt), Jakub Czyżewski, Krzysztof Dawidowski, Marcel Maszota, Kamil Zięba, Martin Marzeion, Igor Stenka (nieobecni Przemek Wasielka, Antek Ptach i Wincent Wicki)

Polska Gurom : Michał Bach (kpt), Mikołaj Kwidziński, Igor Lange (bramkarz), Oskar Słowy, Sebastian Bianga, Denys Markus, Maksym Horb, Volodymyr Markush, Cyprian Buja

Gracz meczu : Damian Pranszke (AP KP Czyżyki)

11.40 - WKS Actimelki - Betoniarze 2-4 (0-3)

Początek spotkania był bardzo spokojny. Drużyny badały się wzajemnie, sprawdzając swoje mocne i słabe strony. Próby strzelenia bramki następowały z obu stron.

Wreszcie w 14' bramkę dla Betoniarzy zdobył Wiktor Kaczykowski. Drużyna Betoniarzy podwyższyła wynik spotkania cztery minuty później, po podaniu Wojciech Puzdrowskiego bramkę strzelił Jakub Czapski. Bardzo dobra współpraca tego duetu już minutę później doprowadza do podwyższenia wyniku spotkania na 0:3.

Pierwsza połowa kończy się wysokim prowadzeniem Betoniarzy. W drugiej połowie zespół Actimelków już w pierwszej minucie strzela bramkę kontaktową. Jej autorem był Nikodem Komkowski. Bramka dała impuls drużynie i cztery minuty później na 2:3 bramkę strzela debiutujący w WLPN Junior Dominik Mielewski.

Drużyna Actimelków walczyła o bramkę wyrównującą, ale Betoniarze nie rezygnowali z podwyższenia wyniku. W trzydziestej siódmej minucie cel osiągnęli Betoniarze. Niezawodny duet Jakub Czapski i Wojciech Puzdrowski ustalają wynik spotkania na 2:4. Betoniarze utrzymali prowadzenie i zasłużenie wygrali spotkanie. Zawodnikiem meczu został wybrany autor hat-tricka Jakub Czapski, ale należy również wyróżnić grającego w drużynie Betoniarzy Nikodem Labudda oraz najmłodszych zawodników na boisku Wiktora Kaczykowskiego, Wojciech Puzdrowskiego i bardzo dobrze dziś grającego w drużynie WKS Actimelki Dominika Mielewskiego.

Bramki :

0:1 - Wiktor Kaczykowski 14’

0:2 - Jakub Czapski 18’ (as. Wojciech Puzdrowski)

0:3 - Jakub Czapski 19’ (as. Wojciech Puzdrowski)

1:3 - Nikodem Komkowski 21’

2:3 - Dominik Mielewski 25’

2:4 - Jakub Czapski 37’ (as. Wojciech Puzdrowski)

WKS Actimelki : Dominik Domarus (kpt), Mateusz Cybulski, Kamil Noetzel, Nikodem Komkowski, Antek Leusz (bramkarz), Maciek Opara, Maciej Czapp, Dominik Mielewski (nieobecni Gracjan Sieciński, Jakub Miotke)
Betoniarze : Kacper Bladowski, Franek Bladowski, Franek Kaczykowski, Wiktor Kaczykowski, Wojtek Puzdrowski, Borys Damaszk, Nikodem Labudda, Jakub Czapski (nieobecni Olek Płotek, Adam Depta)

Gracz meczu : Jakub Czapski (Betoniarze)